Blog > Амброзія, циклахена. Ворога треба знати в обличчя
Portfolio ▼
All news

Амброзія, циклахена. Ворога треба знати в обличчя

08.07.2013 15:48

Амброзія, циклахена... Що за "звірі" такі? - запитаєте ви, - І до чого тут ворог? А при тому, дорогі мої, що жодна жива істота, яка віроломно вторгається у ваш життєвий простір, зазіхаючи на ваше здоров'я та ваше життя, не може називатися другом. Два карантинні бур'яни, гості з Америки, що з блискавичною швидкістю розповсюджуються по території Європи, вже стали у нас повноправними господарями. Завдяки нашій загальній байдужості. Іноді – непоінформованості. Дивна річ: з одного боку - народ хоче економічної і політичної свободи та незалежності, з іншого ж - плювати він хотів на пряму агресію. Так, саме – агресію!

Хто хоче дізнатися більше про ці бур'яни, легко знайде масу інформації в Інтернеті, трохи погугливши. Я ж тільки хочу додати, що не перестаю дивуватися безтурботності та пофігізму наших співгромадян. Адже сьогодні ти полінувався нахилитися, щоб зірвати цей бур'ян, а завтра він може забрати чиєсь життя. Можливо, і твоє. У деяких регіонах України та Росії знайшли спосіб боротьби з амброзією – матеріальне заохочення за здану кількість знищеного бур'яну. Дивна річ: ти борешся за своє здоров'я і життя, а тобі за це ще й гроші платять! Як це по-нашому!

Не повторюватимуся, оскільки писав про це рік тому. Читайте “ВСІ НА БОРОТЬБУ З АМБРОЗІЄЮ! (звернення до людей міста хронічного безсоння та його околиць)”. Єдине, що хочу – поділитися результатами моєї торішньої боротьби, щоб не бути голослівним. При сьогоднішньому тотальному огляді території двору за адресою Шкільний провулок, 35, було виявлено два осередки всього в кілька (!) рослин амброзії та п'яти кущів циклахени. У Старій Збур'ївці, на площі майже 0,4 га було виявлено всього чотири кущі амброзії та два кущі циклахени. Порівняйте з минулим роком! Для тих, хто не знає ворога в обличчя, іноді плутаючи його з нешкідливою декоративною рослиною, публікую ці фотографії, зроблені мною сьогодні. 

Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia):

Ну, як вам розміри вище названої рослини? Розміри байдужості мене теж вразили... Нижче показано амброзію в період цвітіння та дозрівання (фото зроблено у серпні минулого року)

Амброзія та циклахена – дві американські сестри. Часто мешкають пліч-о-пліч. Хрін редьки не солодший.

Циклахена (Cyclachaena xanthiifolia):

Рослини, показані нижче, жодного відношення до карантинних бур'янів не мають. Але зверніть увагу, як схоже їхнє листя! Верхній – це декоративний соняшник, а нижній - Гібіскус трав'янистий (Рід рослин сімейства Мальвові).

 © Олександр Андрющенко