+38 050 315 91 42
+38 067 439 10 03
Блог > «Гаряча» колегія
Портфоліо ▼
Всі новини

«Гаряча» колегія

11.05.2012

Сьогодні на території Цюрупинського лісництва ДП «Цюрупинське ЛМГ» поблизу села Нечаєве відбулось виїзне засідання колегії обласної державної адміністрації та проведення тактико-спеціального навчання по організації гасіння масштабних лісових пожеж на території Херсонської області.

Участь у заході взяли: керівний склад та сили МНС у Херсонській області, спеціалізованих служб цивільного захисту області, загонів спеціального призначення, обласного управління лісового та мисливського господарства, керівний склад органів влади районних та обласного рівнів, представники ЗМІ.

На порядок денний колегії було винесено одне питання: про роботу органів виконавчої влади, управління і сил реагування цивільного захисту під час пожежонебезпечного сезону 2011 року та основні завдання щодо запобігання пожежам в природних екосистемах у 2012 році.

Було озвучено вражаючі дані. Наприклад, минулого року трапилось 636 пожеж, було здійснено 151 виїзд піротехніків та знешкоджено більше 900 вибухонебезпечних одиниць. А цього року планується збільшити кількість рятувальників та чисельність рятувальних патрулів. Якщо минулого року такі патрулі налічували лише 90 чоловік по області, то цього року рятувальників має стати 240 або більше.

Протягом минулого року в екосистемах області виникло 636 пожеж на площі 1818 га. Порівняно з 2010 роком кількість лісових пожеж збільшилась у 2 рази, площа пожеж збільшилась в 15 разів. Спеціалісти кажуть, що більше, ніж 90 відсотків лісових пожеж, трапляються сталися з вини населення.

З метою фінансового забезпечення заходів, пов’язаних із запобіганням та ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру в області, у 2012 році сформовано резервні фонди місцевих бюджетів у сумі 6848,0 тис. грн. Найбільші резервні фонди місцевих бюджетів на поточний рік сформовано у Скадовському, Білозерському, Цюрупинському, Голопристанському районах. Однак, незважаючи на вжиті заходи, необхідним є посилення підготовки до пожежонебезпечного періоду.

Учасники колегії побачили навчальне відтворення обстановки лісової пожежі та мали змогу побачити рівень підготовки рятувальників, можливості техніки та відчути серйозність пожежі, усвідомити її загрозу.
Голова обласної державної адміністрації відзначив високу підготовленість служб МНС до надзвичайної ситуації, але ще раз підкреслив, що необхідно працювати на упередження і попереджати пожежі.

За плідну співпрацю з органами МНС у Херсонській області та підтримку державної програми протипожежного захисту Херсонської області голова обласної державної адміністрації Микола Костяк вручив відзнаку від Херсонської єпархії Української Православної Церкви та територіального управління МНС у Херсонській області: Вадиму Андрушкевичу, голові Цюрупинської районної державної адміністрації; Єгору Устинову, голові Скадовської районної державної адміністрації; підполковнику Максиму Саміленку, командиру військової частини А-1604 Міністерства оборони.

За результатами обговорення винесеного питання з врахуванням всіх пропозиції та зауважень підготовлено та видано відповідне розпорядження голови обласної державної адміністрації і в установленому порядку буде доведено до безпосередніх виконавців.

Фото Олександра Андрющенка>> 

http://khersonregionguide.com/ua/news/goryachaya-kollegiya