Блог > Відкриття виставки «Сонячні діти. перший дотик»
Портфоліо ▼
Всі новини

Відкриття виставки «Сонячні діти. перший дотик»

16.05.2016 11:27

Відкриття виставки «Сонячні діти. перший дотик»

13 травня в Центрі Української Культури та Мистецтва фотохудожник Олександр Андрющенко презентував свій авторський проект. Виставка «Сонячні діти. Перший дотик» привертає увагу громадськості до дітей із синдромом Дауна, до проблем їх адаптації в суспільстві та подолання поширених некоректних стереотипів щодо них.

«Я хотів підкреслити те, що дітки, які взяли участь у моєму фотопроекті, насправді нічим не відрізняються від «звичайних» дітей. Вони такі, які є. З ними буває складно, вони потребують уваги, їм потрібно допомагати. Але за умов належного ставлення діти здатні інтегруватися в суспільство, здобути освіту, досягти певних вершин» – зазначив пан Андрющенко. На його думку, найважливішим для таких дітей є розуміння оточуючих: «Більшість людей почуваються незручно поруч із «особливими» дітьми, вони намагаються відокремити їх, навіть ізолювати. Це неправильно».

Проект розпочався два роки тому з ідеї провести фотосесію для «особливих» дітей. Натомість пан Олександр запропонував повноцінний проект, який міг би змінити ставлення до людей із синдромом Дауна.

В експозиції Центру Української Культури та Мистецтва представлені фотопортрети 13 дітей. «Я думав, що працювати з такими дітьми буде дуже складно, але коли розпочав роботу, то помітив, наскільки вони зацікавлені, занурені в процес» – підкреслив пан Олександр.

На думку Світлани Долеско, Генерального директора Центру Української Культури та Мистецтва, ця виставка важлива як своєрідний поворотний момент у сприйнятті суспільством людей із синдромом Дауна. «Перший дотик надзвичайно важливий у таких випадках. Він долає бар’єри. Інколи люди не готові до зустрічі з «особливими» дітьми. Проблема полягає в браку інформації, стереотипних пересторогах, але такі заходи дозволяють донести, що це не так» – зазначила вона.

Виставка відкрилася в дружній атмосфері. Відвідувачі з великим інтересом розглядали портрети дітей, жваво спілкувалися з фотографом, питали про те, як він працював над проектом, цікавились історіями маленьких учасників фотосесії, обмінювалися враженнями. Сам пан Андрющенко був радий, що проект зацікавив стількох людей і подякував всім, хто до нього долучився.
Виставка триватиме до 4 червня 2016 року.

13-05-2016

Автор: Володимир Білик

Фото: Марія Лукашук

Виставка присвячена Міжнародному дню захисту дітей.

www.dolesko.com